Notebook usb girişi neden bozulur?

Notebook usb girişi neden bozulur?

Lenovo ya da genel olarak notebooklarda en sık karşılaşılan problemlerden biride usb problemleridir.Bunların başlıca sebepleri kullanıcı hataları olduğu kadar cihazlarda yaşanabilen problemlerde mevcuttur.

Kullanıcı kaynaklı problemler genellıkle usb girişleri zorlandığı zaman,kasılma vb usb girişleri kırılabılmektedir.Bu sebep en erken bir şekilde çözülmediği takdirde usb girişi içersinde bulunan eksi ve artı veri yolları bir birine deyebilir,kısa devre olup daha büyük problemlere yol açabılmektedir.

Yol açabılıceği problemler Kuzey chipseti arızalanması,ekran kartı chipseti arızalanması ve en önemlisi işlemci arızalanması olabilmektedir.Kesinlikle usb portlarınızdan biri kırıldığında en yakın professionel bir servisle iletişime geçip usb girişinizi değiştirmeniz tavsiye edilmektedir.

Bu kırılma sorunun yanı sıra Lenovo notebooklarda çok sık rastlanmasada bir diğer problem usb portlarında kırık olmadan hiçbir tanesinin çalışmamasıdır.Bu sebep çok değişken olabilmektedir.

Başlıca sebepleri ise ,Windows driver sorunu,Driver yüklenmemesi ,kuzey chipseti ve işlemci chipseti arızası olabilmektedir.