Lenovo notebook Onarımı ne demektir ?

Lenovo notebook Onarımı ne demektir ?

Lenovo notebook onarımı, Notebookta  arızalı duruma düşen bileşenlerin sorunları belirleme, sorunu giderme ve çözme işlemidir. Bilgisayar onarımı, bilgisayar donanımı, yazılımı veya ağ / internet sorunlarını onarmak için kullanılan birçok araç, teknik prosedür ve uzmanlık gerektiren geniş bir alandır.

 

Lenovo notebook onarımı ayrıca Notebook,pc  veya Laptop tamiri olarak da bilinir..

Notebook onarımları özel bir Notebook tamir teknisyeni tarafından ele alınmaktadır. Standart olarak, bir donanım hatası cihazın fiziksel olarak incelemesini gerektirir ve anormallikleri test edilmelidir. Erişim belleği (RAM), sabit disk, güç kaynağı veya optik sürücü gibi şüpheli bileşenlerde bir hata algılandığında, tek tek kontrol edilebilir, sorun giderilebilir veya değiştirilebilir.

 

Yazılım tabanlı bilgisayar onarım sorunları genellikle işletim sistemi yapılandırması veya güncellemeleri, yüklü uygulamalar, virüsler ve diğer yazılım hizmetleriyle ilgilidir. Benzer şekilde, ağ / İnternet sorunları için bilgisayar onarımı, bir bilgisayarın kullanılabilir ağ hizmetlerini tamamen kullanmasına izin verir.